פגיעה נפשית - דוגמאות פיצויים תאונות דרכים


פגיעות נפשיות עלולות להיגרם כתוצאה מתאונות שונות. טראומה נפשית אשר נובעת מתאונת דרכים לכולה להתבטא בתגובות סכיזופרניות מכל הסוגים, פסיכוזות אפקטיביות ותסמונות מוחיות, חריפות או כרוניות עם תגובות פסיכוטיות. אחוזי הנכות במקרים של פגיעה נפשית בתאונת דרכים נקבעים לפי תקנות הביטוח הלאומי (קביעת דרגת נכות לנפגעי עבודה), תשט"ז-1956.

הפרעות פסיכונוירוטיות
במקרים של הפרעות פסיכונוירוטיות אחוזי הנכות יקבעו לפי הפגיעה בהתאמה הסוציאלית. מצב של סימנים קלים אך אין הפרעות בהתאמה הסוציאלית, כושר העבודה לא מוגבל לא מקנה נכות, מצב של סימנים אוביקטיביים וסוביקטיביים המגבילים באופן בינוני את ההתאמה הסוציאלית וכושר העבודה מקנה עשרה נכות, מצב של סימנים אוביקטיביים וסוביקטיביים המגבילים באופן בולט את ההתאמה הסוציאלית וכושר העבודה מקנה עשרים אחוזי נכות, מצב של סימנים קליניים ברורים המגבילים באופן ניכר את ההתאמה הסוציאלית ואת כושר העבודה מקנה שלושים אחוזי נכות, מצב של סימנים קליניים מובהקים וקבועים שאין בהם הפסקות המגבילות את ההתאמה הסוציאלית ואת כושר העבודה באופן ניכר מקנה חמישים אחוזי נכות, מקרים קשים הגובלים ודומים למצבים פסיכוטיים והמלווים בחוסר התאמה סוציאלית מקנים שבעים אחוזי נכות, מקרים חמורים הגובלים ודומים למצבים פסיכוטיים והמלווים בחוסר מוחלט של התאמה סוציאלית במשך שנים רבות מקנים מאה אחוזי נכות.

הפרעות פסיכוטיות
מצבי רמיסיה שלמה או מצבי רמיסיה (הפוגה במחלה) המלווים סימנים בלתי ניכרים של חוסר התאמה, ישנה הגבלה של כושר העבודה והסתגלות סוציאלית מקנים עשרה אחוזי נכות, מצבי רמיסיה המלווים סימנים קלים של אי התאמה סוציאלית, ישנה הגבלה של כושר העבודה מקנים עשרים אחוזי נכות, מצבי רמיסיה המלווים סימנים בינוניים של אי התאמה סוציאלית, ישנה הגבלה של כושר העבודה מקנים שלושים אחוזי נכות, מצבי רמיסיה חלקית המלווים סימנים ניכרים של אי-התאמה סוציאלית, ישנה הגבלה של כושר העבודה מקנים חמישים אחוזי נכות, סימנים אופיניים של הגבלה קשה בהתאמה סוציאלית ובכושר העבודה מקנים שבעים אחוזי נכות, חוסר מוחלט של התאמה סוציאלית, אי-כושר עבודה מוחלט, זקוק לאשפוז במוסד או להשגחה מתמדת מקנים מאה אחוזי נכות.

פגיעה נפשית (פסיכיאטרית) - פוסט טראומה
קטין נפגע בתאונת דרכים כנוסע באוטובוס שהתהפך, הוא הובהל ממקום התאונה לבית החולים ולאחר שעבר מספר צילומים, אושפז ולאחר מכן שוחרר עם המלצות למנוחה. הוא אובחן כסובל מפגיעת ראש ושחרורו היה כרוך בהמלצה להשגחה צמודה למשך 48 שעות, מעבר לאשפוז. הוגשה תביעת פיצויים באמצעות עורך דין. בתביעה נטען כי התובע סובל מפגיעה נפשית מאחר והיה עד לתמונות מזעזעות של גופות תלמידים מוטלות ושל תלמידים אחרים לכודים. עוד נטען כי מאז התאונה הפך להיות מופנם, מבוהל ומפוחד. מאז התאונה, ובעטיה, הוא מפחד מנסיעה ברכב, מתרחק מחבריו, נוטה לעצבנות ורגישות המלווים בבכי, רגיש לביקורת, סובל מהפרעות בשינה ובריכוז בעת הלימודים. עוד נטען כי הוא חושש להיות לבד, חושש מהמוות, מאיבוד הוריו ובעיקר אמו וכן חש רגשי אשמה וסיוטים וממעט לצאת ולבוא בעצמו. מומחה רפואי בתחום הפסיכיאטריה שמונה על ידי בית המשפט קבע כי התובע סובל מתסמונת בתר חבלתית כתוצאה מתאונת הדרכים בה היה מעורב. המומחה המליץ על נכות נפשית של 20% מתאריך התאונה ועד להשלמת הטיפול הפסיכיאטרי בו השתתף התובע, במשך כשנה וחצי. מאז ואילך המליץ המומחה על נכות נפשית צמיתה של 10%, כאשר הוא אינו צופה שיפור משמעותי בעתיד. בית המשפט פסק לתובע פיצוי בסך של כ- 110,000 ש"ח.

לתיאום פגישה עם עורך דין חייגו: 077-4008177
נושאים רלוונטיים נוספים

 1. נכות פסיכיאטרית 2.5%

 2. בקשה למינוי מומחה בתחום הפסיכיאטריה

 3. נכות פסיכיאטרית ביטוח לאומי

 4. אישור מפסיכיאטר לביטוח לאומי

 5. ראיות לסתור נכות פסיכיאטרית

 6. הבדיקה הפסיכיאטרית במשפט הפלילי

 7. ערעור על מינוי מומחה פסיכיאטרי

 8. עיון בחוות דעת פסיכיאטרית של נאשם

 9. פניה מאוחרת לפסיכיאטר לאחר התאונה

 10. נוכחות אדם נוסף בבדיקה פסיכיאטרית

 11. פגיעה נפשית - דוגמאות פיצויים תאונות דרכים

 12. בקשה למינוי מומחה בתחום הפסיכיאטריה

 13. ועדה רפואית פסיכיאטרית בביטוח לאומי

 14. ערעור על גובה הנזק 5% נכות פסיכיאטרית

 15. ? חרדות, חוסר שינה – עילה למינוי בתחום הפסיכיאטריה

 16. הרכב הוועדה רפואית לא כלל פסיכיאטר דובר ערבית

 17. בקשה חוזרת למינוי מומחה רפואי בתחום הפסיכיאטריה

 18. מסמכים למומחה בית המשפט בתחום הנפשי - פסיכיאטרי

 19. קביעת נכות עקב תאונת דרכים - מינוי מומחה בתחום הפסיכיאטריה

 20. חוות דעת הפסיכיאטר המחוזי בדבר יכולת הנאשם לעמוד לדין

 21. האם אפשר להכריח נאשם בעבירה פלילית לעבור בדיקה פסיכיאטרית ?

 22. שאלות ותשובות

רקע תחתוןשעות הפעילות: ימים א'-ה': 19:00 - 8:30
                           יום ו' : 14:00 - 10:00

טלפון: 077-4008177
פקס: 153-77-4008177

דואר אלקטרוני: office@fridman-adv.com

Google+רקע תחתון