האם אפשר לקבל החזר על חדר במלון ?

האם אפשר לקבל החזר על חדר במלון ?

לפני תביעה קטנה בסך של 6,755 ₪ שהגישו התובעים כנגד הנתבעת, העוסקת ביזום השקעות ותיירות.

התביעה הוגשה על ידי התובעים בטענה שלפיה התובעים לא קיבלו מלוא התמורה לכספם וכן בשל הטרחה, עוגמת נפש, שכר טרחה עורך דין, הוצאות נסיעה ואגרת בית המשפט בהם נאלצו התובעים לשאת.

על פי הנטען בכתב התביעה התובעים הזמינו מהנתבעת, אירוח ללילה אחד בסוף שבוע במלון השייך לנתבעת הנקרא "שירת הים" (להלן: "המלון"). הזמנת החדר במלון בוצעה על ידי התובעים באמצעות נציגת המלון אשר הבטיחה לתובעת "סוויטה נשיאותית גדולה, מרשימה ומומלצת בתוספת פינוקים רבים בחדר", והכל בעלות של 1,300 ₪ ללילה אחד.

לטענת התובעים במהלך השיחה שהתקיימה בינם לבין נציגת הנתבעת הנ"ל, במהלכה בוצעה ההזמנה כמפורט לעיל, ציינה נציגת הנתבעת לפני התובעים כי קיים סיכוי לכך שבחדר יישמעו רעשים מהקבלה מאחר וחדר האירוח ממוקם בקומת הכניסה של המלון.

על פי הנטען בכתב התביעה, כאשר התובעים הגיעו לבית המלון ביום 17.5.2013 בשעה 16:00, פקיד הקבלה פתח את הדלת מאחורי דלפק הקבלה וציין כי זהו החדר שהוזמן על ידם, והסביר כי זוהי אינה הסוויטה הנשיאותית.
התובעים עוד הוסיפו כי כאשר נכנסו לחדר הנ"ל, נשמעו רעשים וקולות צורמים של עבודות מטבח, טלפונים, מכונות קפה וכלי הגשה.

עקב כך פנו התובעים להנהלת המלון, ביקשו החזר כספי אך נענו בסירוב. תחת זאת הוצע להם לעבור לחדר אחר שנמצא בקומה למעלה. בהעדרה של ברירה אחרת הסכימו התובעים לעבור חדר, ואז נתגלה להם כי שהחדר החלופי קטן בהרבה מהסוויטה אותה הזמינו. בלית ברירה התובעים נאלצו להישאר במלון בחדר שהוצע להם.

עוד ציינו התובעים, כי כאשר רצו להפעיל את הג'קוזי מצאו שהאטם שלו אינו תקין. בעקבות כך, התובעים פנו לפקידת הקבלה אשר שלחה את שומר הלילה שאינו איש תחזוקה לחדרם. זה האחרון הציע להם לסגור את פתח הג'קוזי במגבת או בשקית.

לאחר שהתובעים הבינו כי לא ניתן לתקן את הג'קוזי, לא נותרה לפניהם הברירה אלא לסיים את היום ולהירדם. יום למחרת, ביום 18.5.2013, נמסר לתובעים כי אין מי שיתקן את הג'קוזי, ובנסיבות שנוצרו החליטו התובעים לבלות את יתרת יומם בבית משפחתם ברמת הגולן.

כתב ההגנה:

מטעמה של הנתבעת הוגש כתב הגנה, בו הכחישה את הטענות המיוחסות לה בכתב התביעה.

הנתבעת תיארה את פרטי החדרים הנמצאים במלון, וציינה כי הם מחולקים לשני סוגים, כאשר החדר אשר הוזמן על ידי התובעים הממוקם בקומת הכניסה עלותו נמוכה מזה שנמצא בקומה העליונה אליו עברו התובעים.

לטענת הנתבעת כאשר התובעים התקשרו וביקשו להזמין את הסוויטה הנשיאותית, הוסבר להם על ידי פקידת הקבלה כי המדובר בחדר הממוקם בקומת הכניסה. עוד ציינה הנתבעת כי, לאחר שבני הזוג פנו אליה על מנת לקבל החזר כספי, לא ניתנה תשובה שלילית על ידה, אך סוכם ביניהם שהתובעים יעברו לחדר בקומה העליונה.

בכל הנוגע לתקלה בג'קוזי ציינה הנתבעת כי תקלה זו טופלה ביום שלמחרת בשעת בוקר מוקדמת, והודע לתובעים על כך כאשר חזרו מארוחת הבוקר. עוד ציינה הנתבעת כי הודע לתובעים שיש ביכולתם להאריך את שהותם על מנת ליהנות מהג'קוזי.

לבסוף ציינה הנתבעת כי, אין מקום במקרה דנן לפצות את התובעים במלוא הכסף ששולם על ידם בתמורה לאירוח בבית מלון. הנתבעת ציינה שהתובעים לנו במלון, נהנו מארוחת בוקר, השתמשו במקלחת ושירותים ולאחר מכן כששבו מהטיול ברמת הגולן, המשיכו ליהנות מהחדר ללא תוספת תשלום. לטענתה של הנתבעת אין מקום להחזיר להם את הכסף ששולם על ידם.

בכל הנוגע לטענה שעניינה עוגמת נפש, ציינה הנתבעת כי העובדה שהתובעים בחרו לצאת לטיול ברמת הגולן וחזרו למלון לאחר מכן, אינה מהווה עוגמת נפש.

עוד ציינה הנתבעת כי, כפיצוי על התקלה שקרתה בג'קוזי אושרה להם עזיבה מאוחרת, במוצאי שבת, מבלי לגבות מהם את התוספת בסך של 250 ₪.

לגבי דרישתם של התובעים להחזרת שכר טרחת עורך דין, ציינה הנתבעת כי המדובר בשכר טרחה גבוה ב 50% מעלות הלינה ואינו פרופורציונאלי בנסיבות המקרה דנן. עוד ציינה הנתבעת כי לא ברור לה מדוע התובעים לא ניסחו את כתב התביעה בעצמם.

דיון:

לאחר שעיינתי בכתבי הטענות ושמעתי את עדויות הצדדים ואת טענותיהם, שוכנעתי כי דין התביעה להתקבל באופן חלקי בלבד. על פי תקנה 15(ב) לתקנות שיפוט בתביעות קטנות (סדרי דין), התשל"ז – 1976, ינומק פסק הדין בצורה תמציתית:

אין מחלוקת בין הצדדים שהתובעים הזמינו את חבילת הלינה בחדר מאת הנתבעת ישירות.

כמו כן, אין מחלוקת בין בעלי הדין על כך שנציגת הנתבעת הודיעה לתובעים בשיחת הטלפון שבה הזמינו את החדר, כי המדובר בחדר הממוקם בקומת כניסה, ואף ציינה כי יתכן ויהיו רעשים בשל מיקומו של החדר.

בדיון אשר התנהל לפני ביום 11.2.202014 שמעתי את עדויות הצדדים.

שמעתי תחילה את התובעת, אשר חזרה על עיקר טיעוניה, וציינה כי כאשר הגיעו לבית מלון וקיבלו את החדר, הופתעו לשמוע את הקולות של מכונות הקפה ושל האנשים בתוך החדר.

התובעת ציינה גם שנעשתה על ידיה פנייה להנהלת המלון במסגרתה ביקשה להחליף את החדר לחדר אחר אך פנייתה נענה בשלילה. רק כאשר דרשו התובעים לקבל את כספם חזרה נמסר להם כי לא ניתן להחזיר, אולם כעבור 40 דקות הגיע נציג המלון והודיע להם כי ביכולתם להחליף את החדר עם זוג אחר.

במסגרת החקירה הנגדית ציינה התובעת כי, חזרו לבית המלון לאחר שנסעו ליום משפחה ברמת הגולן אשר תוכנן מראש.

שמעתי גם את עדותו של נציג הנתבעת, אשר חזר על האמור בכתב ההגנה.

נציג הנתבעת ציין כי לאחר שהתקבלה הודעה על תקלה בג'קוזי, הגיע הטכנאי ביום שלמחרת, מאחר והתובעים לא היו מעוניינים בתיקון התקלה בשעה מאוחרת של הלילה.
נציג הנתבעת הדגיש כי, נסיעתם של התובעים לרמת הגולן היתה מתוכננת מראש ואינה קשורה לעוגמת נפש אשר נגרמה לתובעת, לטענתם.

נציג הנתבעת חזר על האמור בכתב ההגנה וציין כי הוצע לתובעים כפיצוי להישאר עד למוצאי שבת בבית מלון, והדבר רשום ומופיע על גבי הכרטיס עליו חתמה התובעת.

לבסוף ציין נציג הנתבעת כי הפיצויים להם טוענים התובעים בגין עוגמת נפש וכן בגין שכר טרחת עורך הדין אינם פרופורציונליים במקרה דנן.

כאמור, התובעים מבקשים לקבל פיצויים עבור הפרת החוזה מצידה של הנתבעת, עוגמת הנפש שנגרמה להם כתוצאה מהמיקום של החדר, החזר כספי עבור שכר הטרחה ששולם על ידי התובעים לעורך דין וכן פיצויים נוספים כך שהסכום הכולל הינו בסך של 6,755 ₪.
אין מחלוקת בין הצדדים, כי בשעת הזמנת החדר במלון הוסבר להם כי החדר נמצא בקומת כניסה וכי יתכן שיישמעו רעשים מסוימים. יצויין כי גם אם אניח לטובת התובעים כי הרעשים שנשמעו בחדר מחדר הקבלה, חדר האוכל ופינת הקפה, עלו על מה שהתובעים תיארו לעצמם בעת ביצוע ההזמנה, הרי שעניין זה בא על סדרו בעת שאושר לתובעים החלפת החדר באחד הממוקם בקומה גבוה יותר במלון.

בכל הנוגע לתקלה שהתגלתה במתקן ג'קוזי הנמצא בחדרם החדש של התובעים, צוין על ידי התובעים וכן על ידי נציג הנתבעת כי התקלה תוקנה על ידי הנתבעת, ביום שלמחרת מועד ההודעה על התקלה, ואף הוצעה לתובעים שהות ארוכה מבלי לדרוש תוספת תשלום.

לאור האמור לעיל, ועל פניו אין המדובר בהפרה בוטה של חוזה האירוח. נוצר הרושם כי הנתבעת היתה קשובה לטענותיהם של התובעים ועשתה כמיטב יכולתה כדי למצוא פתרון ענייני לטענותיהם ותלונותיהם של התובעים. לא ניתן גם להתעלם בנסיבות תיק זה מן העובדה כי הנתבעת לא הסתירה מן התובעים את מיקומו של החדר וכבר במועד הזמנת החדר ועוד בטרם השתכללה העסקה הודיעה לתובעים כי מדובר בחדר הממוקם בקומה הכניסה וכי רעשים המגיעים משם עלולים להישמע בתוך החדר עצמו.

עם זאת, בשים לב לזמן שחלף עד להחלפת החדר באחר, ולתקלה עליה עמדה התובעת בעדותה, באטם מתקן הג'קוזי בחדר המוחלף – תקלה שבאה על פתרונה רק בבוקר היום שלמחרת, כאשר ניתן להניח כי התובעים שהזמינו חדר ללילה אחד זכאים היו ליהנות במהלכו מכל מתקני החדר לרבות הג'קוזי – הנאה שנמנעה מהם כתוצאה מן התקלה האמורה, נראה כי התובעים זכאים לפסיקת פיצוי בגין עוגמת נפש שנגרמה להם בשל התקלה הנ"ל.

בבואי לשקול את גובה הפיצוי המגיע לתובעים בגין התקלה עליה עמדתי לעיל, ובשים לב לאישור שניתן לתובעים לשהייה מוארכת במלון מעבר לשעת העזיבה המוסכמת ללא עלות, ולעלות הלינה בחדר ללילה אחד, נראה כי מוצדק לפסוק לטובת התובעים פיצוי בגין עוגמת נפש והפסד הנאה בסך 800 ₪.

נוסף לסך הנ"ל, מוצדק יהיה לפסוק לטובת התובעים את הוצאות המשפט הכוללים אגרת הגשת התביעה ותשלום נוסף בגין היוועצות עם עו"ד, בסכום כולל של 500 ₪.
כאן המקום לציין כי מצאתי צדק רב בטענת נציג הנתבעת לפיה הפיצוי לו טוענים התובעים בתביעתו, לעניין שכ"ט עו"ד, אינו פרופורציונלי לנסיבות המקרה.

לאור כל האמור לעיל, שוכנעתי כי דין התביעה להתקבל בחלקה בלבד ואני מחייבת את הנתבעת לשלם לתובעים יחד את הסך של 1,300 ₪ כסכום כולל מלא וסופי לסילוק תביעתם.

הסכום הפסוק הנ"ל ישולם על ידי הנתבעת לתובעים יחד תוך 30 ימים ממועד קבלת פסק הדין, אחרת – ישא הסכום הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד למועד התשלום המלא בפועל.לתיאום פגישה עם עורך דין חייגו: 077-4008177
נושאים רלוונטיים נוספים

 1. קור בחדר מלון

 2. הגדרת מלון דירות

 3. פיטורי עובד מלון

 4. תאונה בחדר בבית מלון

 5. תלונות על מלון בחו''ל

 6. בוררות בנושא בניית מלון

 7. אנטנה סלולרית על בית מלון

 8. תמיכה חודשית לעובדי מלון

 9. פיצוי על מלון ברמה נמוכה

 10. החלקה ביציאה מהאמבטיה במלון

 11. פיצויים על חדר קטן מדי במלון

 12. סיווג דירה כמלון לצורכי ארנונה

 13. האם אפשר לקבל החזר על חדר במלון ?

 14. תביעה של מלון נגד אורח הגין נזקים לחדר

 15. שינה על מיטה פגומה בבית מלון - כאבי גב

 16. מלון רחוק מהמרכז בחו''ל - תביעת פיצויים

 17. תלונות על בית מלון - אחריות סוכנות נסיעות

 18. פיצוי על מלון 4 כוכבים במקום מלון 5 כוכבים

 19. תאונה בחדר אוכל של בית מלון (תביעת פיצויים)

 20. בקשה להקמת שתי אנטנות עוקץ על מעקה הגג של מלון

 21. פיצוי בגין נזקי גוף שאירעו עקב החלקה בסמוך לבריכת מלון

 22. תביעה על אי החזרת מקדמה בשל ביטול הזמנת חדרים בבית מלון

 23. תביעה לפיצוי בגין נזק גוף עקב נפילה ליד מתחם ספא בבית מלון

 24. שאלות ותשובות

רקע תחתוןשעות הפעילות: ימים א'-ה': 19:00 - 8:30
                           יום ו' : 14:00 - 10:00

טלפון: 077-4008177
פקס: 153-77-4008177

דואר אלקטרוני: office@fridman-adv.com

Google+רקע תחתון