ביטול עסקה לרכישת מערכת סלון עור מחנות בגלל ספה "עקומה"

ביטול עסקה לרכישת מערכת סלון עור מחנות בגלל ספה "עקומה"

2. אליבא דתובעת, בתאריך 24.6.13 רכשה היא מחנות הנתבע סלון עור בצבע לבן הכולל ספה תלת מושבית, ספה דו-מושבית וכורסת יחיד בעלות כוללת של 9,700 ₪ (כולל הובלה). התמורה שולמה במלואה. לטענת התובעת, הנתבע באמצעות שלוחיו התחייב למועד אספקת המוצרים עד ליום א' ה- 30.6.2013. המוצרים לא סופקו במועד המצויין וכן בימים שלאחר מכן, אלא רק ביום ה- 5.7.13.

3. עוד ציינה התובעת, כי הסלון הגיע במצב חלקי וללא כורסת היחיד. לטענת התובעת, נאמר לה ע"י המובילים, כי הכורסא תסופק בנפרד, בשל נזק שנגרם לכורסא במהלך ההובלה. לאחר הרכבת הסלון, נתחוור לתובעת, כי המוצר פגום באופן שהספה הדו-מושבית עקומה, וכי קיימים הפרשי גובה של הריפוד בין מושב אחד למשנהו. התובעת צירפה תמונות. בתמונות הצבע ניכרים הבדלי גובה בין חלקי הספה. כן ציינה התובעת, כי בספה התלת-מושבית ישנה שריטה לאורך מסעד הספה. התובעת צירפה תמונת צבע בה נראה מסעד ימני של הספה ועליו שריטה קשתית בכוון צפון-מזרח. התובעת פנתה לחנות הנתבע וכן דאגה לשלוח מכתב באמצעות מכשיר פקסמיליה בנדון. למחרת התלוננה התובעת בפני נציג החנות, בשם "חנוך", אשר הבטיח, כי יגיע בעצמו על מנת לבחון את הליקויים. כעבור יומיים, יצר נציג חנות הנתבע בשם "איתן" קשר עם בתה של התובעת, ובפיו הבטחה כי הסלון יוחלף לכשתגיע מכולה, וציין טווח אספקה של כשלושה שבועות. משהמוצר לא סופק במועד הנ"ל, פנתה התובעת לחנות הנתבע וזו האחרונה העלתה דרישה להגעת רפד לשם חידוש/תיקון הסלון. התובעת פסלה הצעה זו על הסף.

4. ביום חמישי ה- 15.8.2013, יצר נציג חנות הנתבע העונה לשם: "חזי", אשר הציג עצמו אף כבעלי הרשת, קשר עם בתה של התובעת והבטיח כי יגיע בעצמו לראות את הסלון ולהחליט בנדון. הצדדים קבעו פגישה אליה הופיע רפד מטעם הנתבע שטען כי נשלח כדי לתקן את הסלון. התובעת סירבה לכך. לטענת התובעת, רכשה היא סלון חדש ושילמה ממיטב כספה תמורתו. בתאריך 24.8.2013 הגיעו סבלים ונטלו עימם את הסלון. לתובעת נאמר, כי יסופק לה סלון חדש תחתיו בתוך חודשיים. התובעת צירפה לכתב תביעתה מכתב מאת הנתבעת המאשר את תוכן הדברים (נספח ג' לכתב התביעה).

5. ביום ה- 30/9/2013 התקשרה בתה של התובעת לחזי, על מנת לתאם מועד אספקה לסלון. לטענתה, חזי מסר לה, כי המכולה ובה הסלון החדש מועמסת בסין וכי רק בעוד 3 שבועות יסופק לה הסלון. מכתב שנשלח לנתבעת מיום ה- 6/10/2013 מבקשת התובעת לבטל את העיסקה ולהשיב לה את כספה, לא זכה לתגובה (נספח ד').

6. אליבא דנתבעת, נציגה הגיע לבית התובעת, בחן את הסלון, וקבע, כי קימוטים בידיות הינם דבר טבעי. כן, ציין את דבר קימוט בגב הספה וטען, כי זו תוצאה של העמסה וכי העניין אמור להסתדר בתוך מספר ימים. לטענת הנתבעת, ניתן היה לתקן את הליקויים בבית התובעת אולם זו סירבה, ועל מנת לשמר יחסים טובים עם התובעת, סוכם, כי הסלון יוחלף בחדש, ובפרק זמן של 3 חודשים, וכי הסלון אשר סופק, יוחזר לחנות. לאחר פרק זמן של למעלה מחודשיים, יצרה הנתבעת קשר עם התובעת, אולם זו האחרונה סירבה לקבל את הסלון אשר הוזמן. הנתבעת חוזרת על טיעוניה, כי כיווצים בידיות הסלון הינם דבר סביר לחלוטין וכי נכונותה להחליף את הסלון הינה בשם הרצון לשמר את שמה הטוב של הנתבעת.

דיון והכרעה:

7. לאחר שעיינתי בכתבי הטענות על נספחיהם שמעתי הצדדים בפני ושקלתי את כל השיקולים הצריכים לעניין, הריני לקבוע, כי דין התביעה להתקבל בחלקה. ולהלן נימוקיי: ראשית ועיקר, מהימנים עלי דברי התובעת, ולא זו בלבד, אלא שזו צירפה לכתב תביעתה תמונות ברורות מהן עולה, כי קיימים ליקויים בספה, אותם ליקויים אשר התובעת מציינת בכתב תביעתה.


10. סבורני, כי המוצרים שהוזמנו נעדרי רמת איכות מתבקשת. עסקינן בריהוט סלון, אשר מעבר לתכליתו הבסיסית, הרינו משמש אף כפריט עיצובי. זאת ניתן לראות מהתמונות אשר צורפו לכתב התביעה. הפרשי גבהים וכן שריטות ו/או סימנים כאלו ואחרים אינם מתיישבים עם תכליתו של ריהוט סלון חדש כאמור. אין חולק, כי משניתנה אפשרות לספק מוצר או שרות לעשות את הדרוש לתיקון פגם, הרי שעליו להקפיד שבעתיים וליתן תשומת לב יתרה בכדי שלא להיכשל בשנית. יוער, כי עסקינן, כאמור לעיל, בפגם מהותי, וזאת בניגוד לטענת הנתבעת. הפרשי גבהים משמעם: פגם מהותי במוצר. ניסיון הנתבעת לגמד את הכשלים לא צלח. במקרה דנן, נחה דעתי, כי התובעת עמדה בנטל ההוכחה הנדרש. עם זאת, אינני מאשר יתר רכיבי התביעה, זאת, בהיעדר תשתית ראייתית מספקת.

11. סוף דבר- הריני מקבל את התביעה במובן זה שהנני מורה על ביטול העיסקה, ומחייב את הנתבע להשיב לתובעת את כספה בסך 9,700 ₪ בצירוף הפרשי הצמדה וריבית מיום 24.6.13 ועד למועד התשלום המלא בפועל. כמו כן, הנתבע יישא בהוצאות משפט בסך 500 ₪. סכומים אלה ישולמו לתובעת בתוך 30 יום.

בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי תוך 15 יום.לתיאום פגישה עם עורך דין חייגו: 077-4008177
נושאים רלוונטיים נוספים

 1. פגמים בספה חדשה

 2. ביטול קניית רהיטים

 3. פיצוי על ריפוד רהיטים

 4. ביטול עסקה קניית רהיטים

 5. קניית רהיטים - תביעות קטנות

 6. תביעה נגד בעלים של חנות רהיטים

 7. ביטול קניית שולחן עקב קילופי צבע

 8. ביטול החוזה והשבת כספים עבור סלון

 9. תביעה בגין רכישת סלון שלא עשוי מעור

 10. תביעה שעניינה נזק נטען למשלוח של רהיטים

 11. תביעה בטענת רכישת ספה, כורסא והדום פגומים

 12. קבלת ריהוט לא תואם את מה שרשום בהזמנה באיחור

 13. האם זכאי התובע לבטל עסקה במסגרתה רכש סלון מהנתבעת ?

 14. ביטול קניית רהיטים בגלל כריות לא סימטריות ותפרים גסים

 15. ביטול עסקה לרכישת מערכת סלון עור מחנות בגלל ספה "עקומה"

 16. ביקש לבטל עסקת רכישת רהיטים בגלל שהעיצוב לא מצא חן בעיניו

 17. תביעה בגין רכישת ציוד ריהוט וכלים סניטריים עבור בית מגורים

 18. שאלות ותשובות

רקע תחתוןשעות הפעילות: ימים א'-ה': 19:00 - 8:30
                           יום ו' : 14:00 - 10:00

טלפון: 077-4008177
פקס: 153-77-4008177

דואר אלקטרוני: office@fridman-adv.com

Google+רקע תחתון