תאונת דרכים מעל 90 אחוז נכות

קראו את פסק הדין להלן על מנת להרחיב את הידע בנושא תאונת דרכים מעל 90 אחוז נכות:

.1התובע יליד 6.3.77, נפגע בתאונת דרכים שארעה ביום 6.5.94(להלן - התאונה), והנתבעים חייבים בפיצוייו.
.2פגיעותיו היו קשות והן כללו חבלות בראש ובפנים שהביאו לאובדן הכרה, שברים בלסתות ופגיעות בשיניים; שברים מרוסקים באגן ובמפרק הירך, קרע בטחול ופגיעה בריאה. נגרם שיתוק עצבי של כף הרגל הימנית, הוא נזקק לסדרות של ניתוחים וטיפולים בבית החולים "שיבא" בתל השומר. הטיפול הרפואי הצריך 93ימי אישפוז.
.3התאונה הוכרה כתאונת עבודה על ידי המוסד לביטוח לאומי. הוועדות
הרפואיות של המוסד קבעו לתובע נכות זמנית של 100אחוזים מיום התאונה ועד ליום .1.5.96הנכות לצמיתות היא בשעור של 65אחוזים, בגין פגימות אלה:ב 40אחוזים לפי סעיף 48(1)ג למבחנים בגלל קשיון נוח של פרק הירך הימנית; 20אחוזים לפי סעיף 35(1)(ד) למבחנים בגלל השיתוק בכף הרגל הימנית; 10אחוזים לפי סעיף 14(1)(ב) בגלל ההפרעות במערכת העיכול; 10אחוזים לפי סעיף 73(1)(א) iiלמבחנים, בגין השברים בלסתות, וכן 3.5אחוזי נכות לפי סעיף 74(1)(ד) למבחנים בגלל הפגיעה ב - 7שיניים.
רופאי המל"ל הפעילו את תקנה 15במחציתה, והעמידו את הנכות הכוללת על 94
אחוזים לצמיתות.
.4התובע נבדק, באשר למצבו הנפשי, על ידי ד"ר עמיקם טל, שנתן חוות דעת מיום .7.9.98הוא מציין כי התובע היה בינוני בלימודים; בתקופת בית הספר חלה התדרדרות בלימודיו והוא הפסיק להתעניין בהם. הוא החל לעבוד כתקליטן וראה בכך את עתידו. הוא "מתאר את עצמו בגיל 17בעל ביטחון עצמי, הופעה נאה ובעל יכולת להנחות אירועים. מתאר את אותה תקופה כעסק אינטנסיבי במקצועו כתקליטן. היה מאוד מעורה בחברה,...". התובע התלונן כי הוא סובל ממצב רוח ירוד, חש שהכל אבוד, אינו מוצא טעם בחייו, סובל ממצבי רוח, עצבנות, חוסר סבלנות וקושי בריכוז. זה כשנתיים הוא במעקב אצל רופא פסיכיאטר ומקבל תרופות. בבדיקה לא מצא הרופא דיכאון עמוק וגם לא הפרעות פסיכוטיות. ישנן הפרעות קוגניטיביות. ד"ר טל קבע כי לתובע נכות נפשית בשעור של 30אחוז לפי סעיף 34ד' של המבחנים. נכות זאת, כך קבע ד"ר טל, היא זמנית לתקופה של שנתיים ממועד עריכת חוות הדעת 7.9.98עד ליום .7.9.2000
אף שנקבעה בתחום הנפשי נכות זמנית בלבד, התרשמותי היא כי לתאונה ולתוצאותיה השפעה שלילית לצמיתות על התובע, גם בתחום זה.
.5התובע נבדק, באשר לצרכי שיקומו, על ידי פרופ' נחנזון, שנתן חוות דעת מיום .12.1.97בחוות דעתו הוא מפרט כי התובע מתמצא במקום ובזמן ומדבר לענין; איננו לגמרי עצמאי בלבוש, הולך עם שני קביים ולמרחקים קצרים. משקל גופו בעת הבדיקה היה 97ק"ג, בעוד שלפני התאונה שקל 75ק"ג. רוב הזמן התובע שרוי באפס מעשה. ישנו קיצור של הגף התחתון הימני באורך של 4.5ס"מ. עיקר המגבלות הן בגלל הרס מפרק הירך הימני שנמצא במצב של אנקילוזה וגורם לכאבים עזים. המגבלות אינן מאפשרות ישיבה נוחה על כסא ישיבה רגיל. סביב הירך ישנה אטרופיה של השרירים וכף הרגל היא בצניחה מלאה. פרופ' נחנזון ציין כי התנהגותו של התובע ומצבו הדכאוני (אפס מעשה) אינם מתאימים לפגיעה הפיזית. פגיעותיו של התובע, אומר פרופ' נחנזון, הותירו בעיות שיקומיות במישור הפיזי בעיקר באשר לגף התחתון וכן במישור הנפשי בגלל מצבו הדכאוני הנובע משלוש סיבות, והחשובה לעניננו היא הסיבה הנפשית. לפי דברי פרופ' נחנזון "יצחק אמנם לא הצליח לפני התאונה בלימודים, אך היתה לו הצלחה עצומה מבחינה מקצועית. מגיל צעיר רכש בכוחות עצמיים מקצוע שהוא מגדיר כ"תקליטן", אך למעשה למד לבדר את הקהל וכנראה הצליח מאוד והיה לו ביקוש גדול בשוק. למקצוע זה, הדורש פעילות פיזית, איננו יכול לחזור".
מסקנתו של פרופ' נחנזון היתה כי התובע איננו משוקם, והשיקום איננו נראה
באופק בגלל מורכבות המקרה. התובע זקוק לטיפול פיזיוטרפי אינטנסיבי שיינתן על ידי פזיוטרפיסט מקצועי וכן רצויה פעילות אקטיבית להפעלת כל הגוף. נדרש שיקום מקצועי "שאפשרויותיו מוגבלים בגלל הנזק הפיזי והשכלתו הנמוכה של יצחק". כמו כן נדרש שיקום נפשי. כל זה למשך כשנתיים וחשוב כי הטיפולים יינתנו במרכז שיקומי שיבטיח את הטיפול המתואם בשלושת התחומים בו זמנית.
בעדותו (עמ' 38עד 42לפרוטוקול) הסביר פרופ' נחנזון כי התובע "פגוע
רציני", והדבר "מתבטא בכאבים מאוד מאוד קשים... כל נגיעה או פגיעה הוא מרגיש כאבים". לגבי נסיעה ברכב ציבורי, קבע הרופא כי "תנודות של האוטובוס זה גורם לו לכאבים לכן אינני חושב כי יוכל לנסוע באוטובוס, בתדירות. הייתי ממליץ שיסע ברכב פרטי". פרופ' נחנזון התייחס בעדותו להיקף העזרה לה זקוק התובע ובאשר לשיקומו של התובע בעבודה, הוא ציין כי הוא ראה "בכך בעיה הכי הכי קשה". הוא ציין כי התובע "יכול אמנם למצוא עבודה אבל לא הרבה יותר מעבודה מוגנת". לאור מצבו הנפשי "הוא לא יעשה את זה בעבודה מוגנת כי הוא לא יוכל להשלים עם זה". בעבר מצא התובע "את הנישה של התקליטן, כך יש סיכוי שימצא לעצמו איזה שהוא עיסוק כעצמאי שיעסיק את עצמו אם כי לא יוכל להרוויח הרבה". פרופ' נחנזון הסביר כי אין הוא מאמין שבעל בית כלשהו יעסיק את התובע, ושיקומו של התובע יהיה בכך שיעסיק את עצמו. לשאלה, האם התובע יוכל נהל עסק של תקליטנות ענה פרופ' נחנזון "כי לניהול צריך כל מיני תכונות שאני מסופק אם יש לתובע... הוא יוכל לנסות אני מסופק אם יצליח".
.6מסקנתי היא, לאור העדויות, שמדובר בנפגע צעיר בגילו, אשר נפגע קשה
בתאונה נשוא התביעה. עקב פגיעתו הוא מתהלך בעזרת קביים קנדיים, מתקשה לשבת
זמן ארוך על כסא, סובל רוב הזמן מכאבים קשים, כושר התמודדותו עם פגיעותיו ועם
צרכי שיקומו, נמוך. אין הוא יכול לחזור לעבודת התקליטנות, ואין הוא מסוגל
לנהל עסק של תקליטנות. הוא איבד את מירב כושר עבודתו והשתכרותו.
.7התובע נפגע בהיותו כבן .17בבית הספר לא למד באופן סדיר יותר מאשר 7
כיתות, והישגיו בלימודים לא היו טובים. גילה כשרון בתקליטנות, ונראה כי יכול היה להצליח בעתיד בתחום זה. שמעתי בקשר לכך את עדויותיהם של תומר ורד וגד ביטון. העד ג'וני בג'ים, שהיה ראש צוות בחב' "מיקס" בה עבד גם התובע, הסביר שהתובע היה מוכשר בעבודתו והיה לו סיכוי טוב מאוד להתקדם ולהתפתח בשלבים מתקדמים במקצועו. דברים אלה אושרו גם על ידי העד מרדכי אלוני. העד אורן קוטלש תיאר כי מאז גיל 13- 12הוא הופיע יחד עם התובע במסיבות של ילדים ולתובע כבר היו כלי נגינה ומערכות הגברה, תאורה וציוד נוסף.
בתקופה הסמוכה לתאונה, היה התובע בתחילת עיסוקו כשכיר בחב' "מיקס", הוא השתכר סכומים נמוכים למדי, כדי - 500, 1ש"ח לחודש, בלבד. גם השתכרותו של מר קוטלש היא נמוכה. הוא עובד בדיסקוטק ידוע ומפורסם והעיד כי "המשכורת בדיסקוטקים אחרים משתנה כל פעם בהתאם לתקליטן, אצלנו מרויחים לפי משכורת חודשית... בין 000, 4- 000, 6ש"ח לחודש". (עמ' 36לפרוטוקול). באשר לגיל הפרישה מהעיסוק בתקליטנות הוא הסביר "אני משיב שאין לזה גיל. זה ענף ללא גיל. זה תלוי בכל אחד. אפשר למצוא גם אנשים מבוגרים שמתעסקים עם זה". למרות זאת, אני מסופק אם אפשר להתמיד בעיסוק זה, גם בגיל מבוגר.
הכלל הוא כי יש להעריך את כושר ההשתכרות בעתיד של קטין אשר טרם החל לממש
את יכולתו בשוק העבודה, על פי השכר הממוצע במשק. העדויות שהובאו אינן מספיקות בעיני כדי להוכיח כי בעתיד, לאחר השרות הצבאי, היה התובע משתכר השתכרות גבוהה יותר מהשכר הממוצע באופן משמעותי. אעריך, על כן, את היקף השתכרותו לעתיד של התובע, על בסיס השתכרות העולה כדי קצת מעל השכר הממוצע במשק, ואלך על פי השתכרות זו לכל אורך חיי עבודתו, אף כי ברור שבחלק מן התקופה בעבר היה התובע משתכר, אלמלא התאונה, סכומים פחותים בהרבה.
באשר להפסד השתכרות בעבר - מיום התאונה ועד לגיוס הצפוי לצה"ל, ישנה תקופה של 10חודשים. אקח בחשבון השתכרות של 600, 6ש"ח לחודש ברוטו; אנכה מס הכנסה בסכום של 034, 1ש"ח; ההפסד החודשי הוא בסך של 566, 5ש"ח נטו לחודש. מתקבל הפסד כולל של 660, 55ש"ח.
בתקופת השירות הצבאי, משך 3שנים, לא היה התובע עובד ומשתכר. על הנתבעת
לפצות את התובע בכיסוי צרכי מחייתו בתקופה זאת, שאלמלא התאונה היה מקבל אותם
מאת הצבא. לפי 500, 1ש"ח לחודש, משך 3שנים, מתקבל סכום של 000, 54ש"ח.
בתקופה שלאחר השחרור מן הצבא - עד היום חלפו 21חודשים. אני מעריך את
ההפסד לפי 566, 5ש"ח לחודש. מתקבל סכום של 888, 116ש"ח.
לעתיד - עד גיל 65שנה, משך 42שנים ו- 4חודשים, אבסס את החישוב על הכנסה של 600, 6ש"ח לחודש ברוטו. יש לנכות מס הכנסה בסכום של 034, 1ש"ח. ההפסד החודשי עולה לסך של 566, 5ש"ח. המקדם הוא 287.49מתקבל הפסד של 169,600, 1ש"ח. יש לעשות הפחתה מתאימה בגלל האפשרות, שהתובע ישקם עצמו באופן חלקי מאוד בעבודה כלשהיא. אעמיד את הסכום של 000,400, 1ש"ח.
.8באשר לנזק הבלתי ממוני - הסכום המקסימלי כיום עומד על סך של 255,132
ש"ח בעבור הנכות של 65אחוזים מגיע פיצוי בסך של 966, 85ש"ח. עבור 93ימי האישפוז מגיע פיצוי בסכום של 994, 24ש"ח. בסה"כ מגיע בראש נזק זה, פיצוי בסכום של 960, 110ש"ח בצירוף ריבית מאז התאונה.
.9בגין נכותו ומצבו, זקוק התובע לעזרת צד שלישי. הוא סובל מכאבים קשים, והדברים תוארו בעדותו של פרופ' נחנזון. בעדותו הוא נשאל אם התובע זקוק לעזרה של כ- 5שעות ביום, והשיב:ו "הייתי אומר כי הוא צריך לגור אצל מישהו אמא או קרוב משפחה, ואז שעתיים של עזרה יספיקו. אם יגור לבד - הוא יצטרך עזרה בהיקף גדול יותר כיוון שהוא יצטרך לבקש כל מיני סידורים ודברים שלא יוכל לעשותם לבד. אפילו דברים קטנים מאוד, להלביש לו מכנסיים יהיה לו קושי, ויזדקק לעזרה. אם הוא חי אצל מישהו שהוא יכול לעזור לו לדקה כשהוא צריך את זה, זה הרבה יותר קל. הייתי מעריך כי עליו לקבל עזרה בין 4ל- 5שעות. חשוב מאוד שתהיה לידו אשה קרובה שתעזור... האשה צריכה לעזור לו במה שהוא צריך ולא יותר מזה. זה לא מתמטיקה שאפשר לומר כמה שעות בדיוק, אך הוא זקוק לעזרה. גם אם יהיה נשוי והכל יהיה בסדר ראוי לתת לו עזרה של שעתיים". (עמ' 38- 39לפרוטוקול).
לאור האמור, נראה לי שהיקף של 5- 4שעות עזרה ביום, הוא מעבר לנדרש. די ב- 2שעות ליום. העלות היא כ- 60ש"ח ליום. 800, 1ש"ח לחודש.
את העזרה שבעבר, אעריך לפי הסכום הנ"ל. מאז התאונה 6.5.94ועד היום חלפו
67חודשים. הסכום הוא 600, 120ש"ח.
לגבי העתיד - לפני התובע עוד 55שנות חיים. המקדם הוא .323מתקבל הפסד של 400, 581ש"ח.
באשר לניידות - התובע מתהלך בעזרת קביים. הרגל הימנית קוצרה ב - 4.5ס"מ. מפרק הירך הרוס, ולפי עדותו של פרופ' נחנזון התובע לא יוכל לנסוע, באופן תדיר, באוטובוס. מומלץ כי יסע ברכב פרטי. ברשותו מכונית "הונדה סיויק", ולי נראה שמכונית זו יכולה להתאים לצרכיו.
נראה מתאים להעריך את הפיצוי בגין ההיזקקות המוגברת לניידות ברכב פרטי,
בסכום של 250, 1ש"ח לחודש. עבור העבר יעמוד הפיצוי על 000, 84ש"ח. בעבור
העתיד יעמוד הפיצוי על 000, 490ש"ח.
.10נחוצה התאמת דיור לתובע, על מנת שיוכל להיעזר בכסא גלגלים בתוך הדירה. מתאים להעריך את הפיצויים בראש נזק זה בסכום של 000, 150ש"ח, וזה בנוסף לכל עזרה בנדון זה שיוכל אולי התובע לקבל מאת המל"ל.
.11התובע נכה עבודה מוכר על ידי המל"ל. הוא זכאי לכך שכל הוצאותיו
הרפואיות, לטיפולים, לתרופות, לאביזרים ולאישפוזים, תכוסינה על ידי המל"ל וקופ"ח. ככל הנראה, חלק מסויים מכל אלה לא יכוסה, בעיקר מה שנוגע לטיפול פיזיוטרפי בבריכה כפי שהומלץ על ידי פרופ' נחנזון, וכן טיפול נפשי מקיף. אעריך את הפיצוי בעבור אלה, מעבר לסל הבריאות, בסכום של 000, 40ש"ח.
12לאור כל האמור, אני מעריך את הנזקים בסכומים אלה:נ
א. נזק בלתי ממוני - 960,110 ש"ח
ב. הפסד חלקי בעבר לפני הצבא - 600,55 ש"ח
ג. הפסד בתקופת הצבא - 000,54 ש"ח
ד. הפסד בעבר אחרי הצבא - 888,116 ש"ח
ה. הפסד השתכרות בעתיד - 000,400, 1ש"ח
ו. עזרה בעבר - 600,120 ש"ח
ז. עזרה בעתיד - 400,581 ש"ח
ח. ניידות בעבר - 000,84 ש"ח
ט. ניידות בעתיד - 000,490 ש"ח
י. התאמת דיור - 000,150 ש"ח
יא. הוצאות רפואיות - 000,40 ש"ח
סה"כ 448,203, 3ש"ח
.13מן המגיע לתובע כמפורט לעיל, יש לנכות את הניכויים הדרושים:ב בגין
תגמול נכות עבודה, סך של 755,483, 1ש"ח ליום 31.5.99; בגין קצבה מיוחדת וקצבת
נידות סך של 347, 597ש"ח למועד הנ"ל, וכן את התשלומים התכופים שהתובע קיבל עד כה, בגין התאונה. השיערוך לצורך הניכוי ישא הפרשי הצמדה וריבית, כדרוש.
.14יש להוסיף ריבית על הנזק הבלתי ממוני מיום התאונה ועד לתשלום. כמו כן ריבית ממחצית כל תקופה לגבי הנזקים שבעבר.
הנתבעת תשלם לתובע את הסכום המגיע על פי החישוב המפורט לעיל, בצירוף הפרשי הצמדה וריבית מהיום ועד לתשלום. כמו כן את הוצאות המשפט שנגרמו לו וכן שכ"ט עו"ד ומע"מ כדרוש.לתיאום פגישה עם עורך דין חייגו: 077-4008177
נושאים רלוונטיים נוספים

 1. אחוזי נכות - לסת

 2. אחוזי נכות - לשון

 3. אחוזי נכות - שיניים

 4. אחוזי נכות - אף

 5. צלעות - אחוזי נכות

 6. פציעת כתף - אחוזי נכות

 7. 69 אחוז נכות

 8. תאונת דרכים אחוזי נכות

 9. בעיות כלי דם - אחוזי נכות

 10. חישוב נכות משוקללת

 11. עיגול אחוזי נכות

 12. אחוזי נכות גאוט

 13. אחוזי נכות אסתטית

 14. אחוזי נכות הלם קרב

 15. אחוזי נכות שבר ישן

 16. אחוזי נכות קוצב לב

 17. גלאוקומה אחוזי נכות

 18. אחוזי נכות מיניסקוס

 19. אחוזי נכות על יבלות

 20. כריתת שד אחוזי נכות

 21. אחוזי נכות זעזוע מוח

 22. ערעור על 24 אחוז נכות

 23. ערעור על 30 אחוז נכות

 24. אחוזי נכות דום נשימה

 25. יריה בבטן - אחוזי נכות

 26. אחוזי נכות פגיעה באוזן

 27. אחוזי נכות רצועה צולבת

 28. שבר בכף הרגל אחוזי נכות

 29. שבר באף ללא אחוזי נכות

 30. ביטוח לאומי 1 אחוז נכות

 31. ביטוח לאומי 5 אחוז נכות

 32. תאונת דרכים 35 אחוז נכות

 33. תאונת דרכים 20 אחוז נכות

 34. 30 אחוז נכות תאונת עבודה

 35. תאונת דרכים 4 אחוז נכות

 36. תאונת דרכים 7 אחוז נכות

 37. תאונת דרכים 5 אחוז נכות

 38. תאונת עבודה 15 אחוז נכות

 39. תאונת דרכים 60 אחוז נכות

 40. כמה אחוזי נכות מקבלים פגיעת גולגולת

 41. ביטוח לאומי 19 אחוז נכות

 42. ביטוח לאומי 10 אחוז נכות

 43. כריתת מניסקוס אחוזי נכות

 44. תאונת עבודה 19 אחוז נכות

 45. תאונת דרכים 30 אחוז נכות

 46. תאונת דרכים 50 אחוז נכות

 47. תאונת דרכים 58 אחוז נכות

 48. קרע ברצועה בברך אחוזי נכות

 49. כמה אחוזי נכות מקבלים על פגיעת ברך ?

 50. שבר בחוליה C6 - אחוזי נכות

 51. אחוזי נכות בגין מחלת איידס

 52. אחוזי נכות בגין דליפת שתן

 53. אחוזי נכות ביטוח לאומי 74%

 54. הפרעה זיקפתית - אחוזי נכות

 55. ערעור על אחוזי נכות מעבודה

 56. קטיעת חלק ברגל - אחוזי נכות

 57. יתר לחץ דם - לחץ דם גבוה - אחוזי נכות

 58. הזעה עקב תאונה - אחוזי נכות

 59. קביעת אחוזי נכות ממחלת מקצוע

 60. שבר בפיקת הברך - אחוזי נכות

 61. תאונת דרכים מעל 90 אחוז נכות

 62. תאונת דרכים קטין 70 אחוז נכות

 63. סטיה של מחיצת האף - אחוזי נכות

 64. הורדת אחוזי נכות בביטוח לאומי

 65. תאונת דרכים 20 אחוז נכות לצמיתות

 66. ערעור על אחוז נכות 0 בביטוח לאומי

 67. תאונת דרכים 0 אחוז נכות אורטופדית

 68. כמה אחוזי נכות צריך בשביל תו נכה

 69. הורדת אחוזי נכות בגלל סירוב עבודה

 70. תאונת דרכים 57 אחוז נכות משוקללת

 71. אחוזי נכות בגין עור לפי סעיף 80 2

 72. קרע בשרוול המסובב בכתף אחוזי נכות

 73. ערעור על 5 אחוז נכות בביטוח לאומי

 74. ערעור של ביטוח לאומי על אחוזי נכות

 75. 30 אחוזי נכות בגין היצרות פי הטבעת

 76. ערעור על 19 אחוז נכות בביטוח לאומי

 77. סטייה מאחוזי הנכות בתקנות הביטוח הלאומי

 78. ערעור לבית דין לעבודה על אחוזי נכות

 79. ערעור על 19 אחוז נכות - תאונת עבודה

 80. פיברומיאלגיה אחוזי נכות ביטוח לאומי

 81. הגדלת אחוזי נכות מעבודה בביטוח לאומי

 82. תאונת עבודה 19 אחוז נכות בביטוח לאומי

 83. הורדת אחוזי נכות בגלל מצב רפואי קודם

 84. תאונת דרכים תאונת עבודה 100 אחוז נכות

 85. פיגור שכלי מולד אחוזי נכות ביטוח לאומי

 86. כמה אחוזי נכות מקבלים על "מרפק גולף" ?

 87. תאונת דרכים 30 אחוז נכות בביטוח לאומי

 88. תאונת דרכים בדרך לעבודה - 0 אחוז נכות

 89. פגיעה בכושר השתכרות - אחוזי נכות נמוכים

 90. האם קביעת אחוזי נכות היא "שאלה משפטית" ?

 91. בהלוקס ולגוס / הלוקס ריגידוס - אחוזי נכות

 92. כמה אחוזי נכות מקבלים על לימפומה בהפוגה ?

 93. האם ערעור על אחוזי נכות מהווה שאלה משפטית

 94. 20 אחוז נכות על סחרחורות בעקבות תאונת דרכים

 95. הגדרת ''השפעה על כושר התנועות'' - אחוזי נכות

 96. 10% נכות בגין אי התאמה סוציאלית כתוצאה מהתאונה

 97. אחוזי נכות על פגיעה בסעיף התחושתי של העצב הרדיאלי ?

 98. האם אפשר לקבל אחוזי נכות על הפרעה חרדתית לאחר תאונה ?

 99. העברת תביעה לבית משפט השלום לאחר קביעת אחוזי נכות נמוכים

 100. ערעור על החלטה לא לתת אחוזי נכות מלאים לפי סעיף ליקוי בתקנות

 101. הפחתת אחוזי נכות בגלל טווחים תקינים בתנועות הסיבוב והרמת ידיים

 102. אחוזי נכות: תגובה דיכאונית, ליקוי בראיה, פסוריאזיס, השמנת יתר, פיברומיאלגיה, סוכרת ואבנים בכליה

 103. שאלות ותשובות

רקע תחתוןשעות הפעילות: ימים א'-ה': 19:00 - 8:30
                           יום ו' : 14:00 - 10:00

טלפון: 077-4008177
פקס: 153-77-4008177

דואר אלקטרוני: office@fridman-adv.com

Google+רקע תחתון