תאונת דרכים אופנוע


תאונת דרכים אופנוע - פגיעה בקרסול
אדם הגיש תביעה לפיצויים בגין נזקי גוף ונזקים אחרים שנגרמו לו, לטענתו, כתוצאה מתאונת דרכים אופנוע, בה היה מעורב. התובע רכב על אופנוע ונפגע בתאונת דרכים כמשמעותה בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. כתוצאה מן הפגיעה בתאונה, התובע איבד הכרתו, סבל מחבלות בקרסול רגלו השמאלית, בזרוע ידו הימנית ובפניו ונגרמו לו שברים, בעצמות הקרסול והשוק של רגל שמאל. רגלו קובעה בסד גבס. התובע המשיך במעקב במרפאות החוץ של בית החולים וקופת החולים. כן טופל על ידי פלסטיקאי, עקב נמק באזור הפגיעה והומלץ על השתלת עור, לזרוז תהליך הריפוי. מונה מומחה רפואי מטעם בית המשפט, בתחום האורטופדי אשר קבע בחוות דעתו כי כתוצאה מן התאונה נותרה לתובע נכות צמיתה בשיעור של 10%, לפי סעיף 48(3)א לתוספת תקנות הביטוח הלאומי (קביעת דרגת נכות לנפגעי עבודה), תשט"ז-1956 בגין הגבלה בתנועות קרסול רגל שמאל. בית המשפט קבע באשר להפסדי השתכרות בעתיד, כי משלא הוכיח התובע כי חלה פגיעה ספציפית בהכנסותיו מהעסק, כתוצאה מן התאונה, ניתן להתייחס לנכותו התפקודית, אך כפוטנציאל אפשרי לפגיעה בכושר השתכרותו בעתיד, אם ביום מן הימים עסקו יחוסל מסיבה כלשהי והוא יפלט לשוק העבודה. לצורך זה יש מקום לפסוק פיצוי גלובלי ובית המשפט חייב את חברת הביטוח לשלם לתובע בגין תאונת דרכים אופנוע סך של כ- 300,000 ₪ בתוספת שכר טרחת עורך דין והוצאות משפט.

תאונת דרכים אופנוע - פגיעה בכתף
אדם נפגע בתאונת דרכים אופנוע עת רכב על אופנוע, השימוש באופנוע היה מבוטח בפוליסת ביטוח חובה. ממקום התאונה הובהל התובע לבית החולים, שם אובחן כסובל משבר מרוסק בכתף שמאל. כמו כן אובחנה חבלה בירך באגן ובברך שמאל. לאחר קבלת טיפול ראשוני שוחרר לביתו. יום לאחר השחרור חש כאבים עזים בכתף ובעקבות זאת הובהל לבית החולים, הוא שוחרר באותו יום והונחה לנוח ולהמשיך במעקב רפואי. במהלך האשפוז נותח והוכנס משתל מלאכותי (תותב) במקום ראש ההומרוס המרוסק, לאחריו הושמה ידו במתלה. הוא אובחן כסובל מאי ספיקה מוחלטת של השרוול המסובב והגבלה מוחלטת של תנועות הכתף. הוגשה תביעת פיצויים לבית המשפט. לטענת התובע בעקבות התאונה הוא סובל מכאבים עזים בכתף שמאל עם מגבלה קשה בכל פעולה הדורשת הפעלתה של כתף זו, כתפו מקובעת באופן קבוע והוא אינו יכול להזיזה לכל כיוון שהוא. לצורך קביעת הנכות הפיסית, אורטופדית, של התובע מונה מומחה מוסכם מטעם הצדדים לתביעה, בתחום האורטופדיה אשר קבע כי לתובע נותרה נכות רפואית בשיעור 33%. כמו כן מונה לתובע מומחה בתחום הנפשי שקבע כי הנכות הנפשית הצמיתה כתוצאה ממצבו הנפשי היא 10%, לפי סעיף 34ב' לתקנות ביטוח לאומי. בית המשפט קיבל את התביעה וחייב את חברת הביטוח לשלם פיצויים בתוספת שכ"ט עו"ד והוצאות משפט.

תאונת דרכים אופנוע - פגיעה ברגל
לבית המשפט הוגשה תובענה לפי חוק פיצויים לנפגעי תאונות הדרכים, בגין תאונת דרכים שארעה לתובע, עת שרכב על אופנוע. לקביעת נכותו של התובע מונו מספר מומחים רפואיים מטעם בית המשפט. המומחה בתחום האורטופדיה העריך בחוות דעתו את נכותו האורטופדית המשוקללת של התובע ב- 59.42% בגין שבר בירך שמאל (10%), נכות בברך שמאל (30%), קיצור רגל שמאל (5%), הגבלה ביישור מפרק בזרוע (10%), נכות באמה שמאל (10%), פגיעה במטקרפוס (7%) ובגין צלקות (10%). המומחה בתחום הפסיכיאטריה בדק את התובע בארבע הזדמנויות שונות והעריך כי לתובע נותרה נכות צמיתה נפשית בשיעור 30%, אשר עם טיפול מתאים יכולה לרדת ל- 20% תוך שנה בית המשפט פסק פיצויים בסך של כ-1.8 מיליון שקלים בגין הפסדי השתכרות עבר, הפסדי השתכרות עתיד, התאמת דיור, כאב וסבל, ניידות, עזרת צד ג', הוצאות רפואיות, וכן חייב את חברת הביטוח בתשלום שכר טרחת עורך דין.


תאונת דרכים אופנוע - נכות אורטופדית
אדם נפגע בתאונת דרכים ותבע פיצויים בגין נזקי גוף כתוצאה מהתאונה על פי חוק הפלת"ד – 1975 (פיצויים לנפגעי תאונות דרכים). לאחר התאונה הועבר התובע לבית חולים שם אובחנו פגיעות שונות בראשו, בעמוד השדרה עליון ובידיו, אולם הוא שוחרר עם המלצות לנטילת משככי כאב, חבישת צווארון רך ומנוחה, אך בגבור כאביו פנה שוב לבית החולים שם אושפז ליומיים לבדיקות. מונה מומחה מטעם בית המשפט בתחום האורטופדי המומחה מצא, אכן, שנגרם לתובע שבר של המסה הצדדית בחלקה האחורי של גוף חוליה שבעקבותיה תזוזה של גוף החוליה על גבי חוליה אחרת מלווה בתנוחת זיוות של החוליה הצווארית השישית על גבי זו השביעית. בדיקות הדמיה הדגימו חיבור תוך גלישה קדמית של גוף החוליה ואנגולציה, משמע – חיבור בעיוות. בדיקה אלקטרופיזיולוגית הדגימה גירוי שורשי של העצב האולינרי משמאל. והוא קבע את נכותו הצמיתה בגין התאונה ל- 20% בשל ההגבלה בדרגה בינונית בתנועות עמוד שדרה צווארי, ו- 5% בשל ההפרעה השורשית בדרגה קלה לעצב האולינרי בגפה השמאלית העליונה, סך הכל 24% נכות משוקללת בית המשפט חייב את חברת הביטוח לשלם לתובע סך של כ – 250,000 ₪ בתוספת שכר טרחת עורך דין.

תאונת דרכים אופנוע - פגיעה בחוליה
אדם שנפגע בתאונת דרכים הגיש תביעת פיצויים לבית המשפט. מטעם בית המשפט מונה מומחה בתחום האורטופדיה. בחוות דעתו קבע כי נכותו הצמיתה של התובע בתחום האורטופדי, בעקבות התאונה, הינה בסך הכל 25%. בחוות הדעת פירט המומחה את הפגיעות שמצא אצל התובע שלצידן פסק את אחוזי נכות וקבע כי בגין שבר הפיצוץ בבחוליה 20% לפי סעיף 37(8)(ג) מתקנון ביטוח לאומי. בגין מגבלת התנועה הקלה מאד בגב 5% לפי סעיף 37(7)(א) חלקי מתקנות ביטוח לאומי, כאשר מחצית, דהיינו 2.5% מנכות זו הינה בגין מצב קודם והמחצית השניה- 2.5% הינה החמרת מצב כתוצאה מן התאונה. בגין הקרע הזעיר בשרוול הרוטטורים בכתף שמאל –2.5% לפי סעיף 42(1)(ד)(ו) חלקי מתקנות ביטוח לאומי. בית המשפט פסק לתובע כחצי מיליון שקלים בגין, כאב וסבל, הפסד השתכרות בעבר, הפסד השתכרות בעתיד, עזרת צד שלישי עבר ועתיד, תרופות וטיפולים רפואיים בתוספת שכר טרחת עורכי דין.לתיאום פגישה עם עורך דין חייגו: 077-4008177
נושאים רלוונטיים נוספים

 1. תאונת דרכים אופנוע

 2. תאונת אופנוע התנגשות

 3. תאונת אופנוע של קטין

 4. מומחה תאונות אופנועים

 5. עורך דין תאונת אופנוע

 6. תאונת אופנוע שבר בקרסול

 7. תקלות באופנוע ים

 8. עורך דין לתאונות אופנוע

 9. תאונות אופנוע עורכי דין

 10. שבר מרוסק בתאונת אופנוע

 11. ביטוח לאופנוע שטח

 12. תאונת אופנוע ביער

 13. פיצוי לנפגעי תאונת אופנוע

 14. תאונת אופנוע תביעת ביטוח

 15. תאונת אופנוע בן 17

 16. נפילת אופנוע בחניה

 17. תאונת דרכים אופנוע אין ביטוח

 18. ביטול עסקה אופנוע ים

 19. תאונת אופנוע בני ברק

 20. התנגשות באופנוע בצומת

 21. תאונת פגע וברח אופנוע

 22. תאונת אופנוע שבר בכף יד ימין

 23. אחריות לנזקים לאופנוע

 24. ביטוח אופנוע מוטוקרוס

 25. ניתוח לאחר תאונת אופנוע

 26. בריחה משוטרים עם אופנוע

 27. תאונה חזיתית עם אופנוע

 28. ? תאונה עם אופנוע ים - פיצויים

 29. פגיעת ראש של רוכב אופנוע

 30. אצבע נתפסה בשרשרת אופנוע

 31. החלקה מאופנוע תאונת דרכים

 32. תאונה עם אופנוע בלי ביטוח

 33. מכות יבשות בתאונת אופנוע

 34. עורכי דין מומחים בתאונות אופנועים

 35. תביעה נגד חברת ביטוח בתאונת אופנוע

 36. פגיעה מוטורית בתאונת אופנוע

 37. פתיחת דלת רכב התנגשות אופנוע

 38. בעלות על אופנוע בכינוס נכסים

 39. פגיעת רכב באופנוע שניסה לעקוף

 40. תאונה בזמן נסיעת מבחן על אופנוע

 41. בריחה של אופנוע לאחר תאונת דרכים

 42. תאונת דרכים עם אופנוע בשירות מעביד

 43. תאונה בחוף אסור לשימוש באופנוע ים

 44. תאונה בין אופנוע למכונית בתל אביב

 45. פתיחת דלת רכב - פגיעה ברוכב אופנוע

 46. עבירת תעבורה של מורה נהיגה על אופנוע

 47. האם המכונית נפגעה מאופנוע שהגיח מאחור

 48. גובה פיצויים על תאונת דרכים קשה עם אופנוע

 49. בלימת חירום באופנוע עקב אי מתן זכות קדימה

 50. תאונת אופנוע בלי ביטוח חובה - תביעת נזיקין

 51. תאונת דרכים עם אופנוע במהלך עבודה כשליח פיצה

 52. רישיון נהיגה לאופנוע 500 סמ''ק - תאונת דרכים

 53. האם נהג אופנוע שהחליק על הכביש אשם בתאונת דרכים ?

 54. תביעה כספית לפיצויים בגין נזקי רכוש אשר נגרמו לאופנוע מתוצרת ימאהה

 55. שאלות ותשובות

רקע תחתוןשעות הפעילות: ימים א'-ה': 19:00 - 8:30
                           יום ו' : 14:00 - 10:00

טלפון: 077-4008177
פקס: 153-77-4008177

דואר אלקטרוני: office@fridman-adv.com

Google+רקע תחתון